facebook_link

Spēļu izstrāde

DATORSPĒĻU IZVEIDE

Vispārīgi

Mūsdienās internets un dators bez datorspēlēm nav iedomājams. Tās mēdz būt dažāda stila, žanra, tehnoloģijas un vides. Lai arī kādu variantu Jūs izvēllētos, vienmēr būs auditorija, kas ar nepacietību gaidīs, ko jaunu, kā arī būs gatavi iegādāties šo spēli, vai ieguldīt reālus nauds līdzekļus, lai attiecīgajā spēlē tiktu pie kādām privilēģijām. Šī iemesla dēļ, pasaules datorspēļu giganti jau pāris gadu desmitus izmanto to kā savu biznesa modeli.

 

Ja runājam par Latviju, tad šeit datorspēļu izveide ir samērā pieklusināta un lielākoties tiek virzīta kā hobijs un savu spēku pārbaude skolēnu un studentu vidū. Kā Latvijas datorspēļu attīstības laiku varētu nosaukt 2010. gadu, kad parādījās pirmās sensācijas draugiem.lv aplikāciju sadaļā. Kopš tā laika, aplikāciju izstrāde Latvijā ir krietni augusi, tādējādi parādot investoriem, ka ar datorspēlēm var arī nopelnīt, un neslikti.

 

Datorspēļu klasifikācija 

 

Izdalīsim divu veidu datorspēles:

Pirmās ir spēles, kuras ir pieejamas pārlūkos, piemēram, draugiem.lv labi pazīstamā "Ferma" vai "Okeānija". Šāda tipa spēles ir izveidojamas par salīdzinoši zemām izmaksām, spēļu izstrādes tirgū, bet tās joprojām ir spējīgas uzrunāt lielu daudzumu lietotāju. Cik veiksmīgs šis projekts kļūst ir atkarīgs no idejas, izpildījuma un reklāmas iespējām, kas Latvijā spēļu izstrādei ir pat ļoti pievilcīgas. Kas padara šo domu interesantu uzņēmējam - visās šajās spēlēs ir maksas iespējas, kas šāda tipa projektu var padarīt par finansiāli pievilcīgu biznesu ar materiālo guvumu ilgtermiņā.

 

Otra tipa spēles ir instalējamās aplikācijas. Tās ir uz datora instalējamas spēles, kuras savā sarežģītībā variē no vienkāršām "kristāliņu mainīšanas spēlēm" un kāršu spēlēm, līdz pat augstas sarežģītības 3 dimensiju grafikas spēlēm, kuras veido pasaulē spēcīgākās datorspēļu izstrādes kompānijas. Nenoliedzami - lielāks resursu ieguldījums, bet arī iespējamā atdeve aug ģeometriskā progresijā.

 

Devera piedāvā

 

Esam vieni no ļoti retajiem izstrādātājiem, kas datorspēles izveides projektu ir spējīgi izvērtēt, izplānot un paņemt izstrādei. Runa šeit ir ne tikai par pārlūka bāzētajām spēlēm, bet arī par instalējamām aplikācijām. Lai arī Latvijā datorspēļu izstrāde notiek ļoti limitētā daudzumā, mēs spējam lepoties ar praktisko pieredzi datorspēļu izveidē, jo esam saskārušies gan ar instalējamas kāršu spēles izstrādi pusotra gada garumā, gan arī ar 

vairākiem dažādas specifikas pārlūka bāzētiem spēļu projektiem. 

Spēļu izstrāde